Účet

Metrostav Handy Cyklo Marathon

Kolektiv BUMITECH s.r.o. se rozhodl podpořit svého patrona Péťu jednorázovým finančním darem 60.000 Kč a měsíční rentou 5.000 Kč po dobu školního roku.

V případě, že vás následující dopis od maminky Péti také osloví a rozhodnete se pro něj také něco učinit, neváhejte nás zkontaktovat.

Dopis maminky Péti

Peťa se narodil v listopadu 2012 jako zdravé miminko, po rychlém porodu bez komplikací.

Náš kolotoč vyšetření začal v 9 měsících, když nedělal to, co jiné dětičky už zvládají.

První návštěva byla na neurologii, kde jsme dostali doporučení na rehabilitační centrum, kde začal Peťa cvičit Vojtovu metodu. První diagnóza byla lehká axiální hypotonie trupu.

Jak šel čas, tak se Peťa stále moc nelepšil a musel podstoupit magnetickou rezonanci v celkové narkóze, EEG, několikrát odběry krve na genetické vyšetření a na metabolické vady, oční vyšetření, foniatrické vyšetření, ale vše dopadlo dobře a jasná příčina jeho zdravotního stavu není známa.

Dnes má diagnózu DMO - paleocerebellární syndrom a centrální hypotonický syndrom a operovaný oboustranný šedý zákal, který se zjistil až ve 3 letech, po půl roce od operace, musel znovu na sál, protože se mu šedý zákal vrátil.

Nechodí, ale leze, staví se u opory, ale samostatný stoj nebo chůze, jsou zatim v nedohlednu. Proto jezdíme 2x ročně do lázní Klimkovice, kde Peťa podstoupil už několikrát specialní program Klim-therapy, který mu moc pomáhá se zpevněním trupu a vždy se zlepší jak po fyzické, tak mentální stránce. Jeden takový měsíční program stojí přes 60 000 Kč. Do nedávna Peťa moc nemluvil, za poslední půl rok se hodně zlepšil a hodně opakuje. Proto vždy si vždy v lázních připlácíme klinickou logopedii, která je tam na vynikající úrovni.

Peťa je velmi veselý, šikovný kluk, rád plave, jezdí na speciální tříkolce a 2x týdně jezní na hipoterapii, která ho moc baví a na koníčky se vždy těší. Venku se pohybuje na invalidním vozíčku nebo s chodítkem.

Na speciální rehabilitační program pojišťovna nepřispívá, proto se na Vás obracíme s prosbou o pomoc s financováním, protože je to finančně velmi náročné.

Díky Vaší pomoci se Peťa posune zase o kousek dál k prvním samostatným krůčkům a konečně prožene svoji čtyřletou sestřičku Adélku, která už na to netrpělivě čeká.

Kontaktní formulář

Formulář byl odeslán. Děkujeme.